14 ноября 2019 г.

«Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя»


06 листопада 2019 року  проведено тренінг  «Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя» для педагогів Токмацького механічного коледжу (тренери Попкова Е.І., Науменко М.П.).
Під час тренінгу педагогічні працівники коледжу були ознайомлені зі структурою професійної мобільності педагога в умовах швидкоплинних змін і об`єктивної  необхідності самовдосконалення. З особливим інтересом вони опановували конкретні методи і прийоми розвитку професійної мобільності.
Велику зацікавленість педагоги виявили при виконанні завдання щодо створення моделі сучасного педагога,  при цьому використовували структурні компоненти мобільності і враховували особливості сучасного підростаючого покоління.
На тренінгу було проведено діагностування рівня критичного мислення педагогів, визначені проблеми у рівні критичного мислення окремих педагогів і бачення шляхів їх розв`язання.
Учасники тренінгу працювали як у групах, так і індивідуально, підсумком стала презентація прогностичної моделі педагога.
Педагоги механічного коледжу проявили високий рівень зацікавленості темою і змістом тренінгу.






16 октября 2019 г.

Тренінг «Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя»



    09 жовтня 2019 року педагогічні працівники ДНЗ «Багатопрофільний центр ПТО» м. Молочанськ пройшли навчання на тренінгу «Професійна мобільність педагога: освіта протягом життя» (тренери Попкова Е.І., Науменко М.П.). 
     На тренінгу педпрацівники центру ознайомились зі структурою професійної мобільності педагога, опанували конкретні методи і прийоми розвитку професійної мобільності для забезпечення самовдосконалення, неперервності освіти. 
    З особливим інтересом педагоги взяли участь у створенні моделі сучасного педагога з урахуванням структурних компонентів мобільності, а саме : адаптивності, відкритості до змін, комунікативності, креативності, компетентності тощо. 
     На тренінгу активно обговорювалось питання готовності педагога до критичного мислення: здатності визначати проблему та бачити шляхи її розв'язання; вміння аналізувати різні джерела інформації та аргументувати власну думку; вести конструктивний діалог, співпрацювати з іншими, знаходити компроміс, поважати думку інших, проявляти толерантність, емпатію. 
    На завершення педагоги ліцею презентували прогностичну модель розвитку професійної мобільності педагога. 
    Учасники тренінгу активно працювали як у групах, так і індивідуально. Рефлексія «Мої особисті надбання на цьому тренінгу» визначила високий рівень затребуваності теми, зацікавленості та задоволення учасників змістом тренінгу. 








13 октября 2019 г.

Курси майстрів виробничого навчання ЗПТО

У жовтні відбулися курси підвищення кваліфікації  майстрів виробничого навчання закладів ПТО. З натхненням і цікавістю виконували вправу "переплутані ланюжки" з проблеми впровадження модульних технологій навчання в освітній процес ЗПТО. Дякую ВАМ, колеги за працю!


23 сентября 2019 г.

КПК викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки

Курси відбулися.  З 16.09.2019 по 27.09.2019 викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки креативили, творили, релаксували,  відвідали методологічну кейс-кімнату, створювали авторські проекти, педагогічно зростали! Дякуємо викладачу Запорізького професійного ліцею водного транспорту Прокопенко Юлії Володимирівні за презентацію власного досвіду щодо реалізації коучингового підходу в освітньому процесі.

Фотоальбом

16 июня 2019 г.

педагогічний тренінг

13 червня 2019 року  на базі Державного навчального закладу "Запорізьке вище професійне училище" відбувся педагогічний тренінг "Міжпредметна інтеграція як умова реалізації компететнісного підходу в освітньому процесі". В межах заходу педагоги розглянули теоретичні основи міжпредметної інтеграції, освітні інструменти міжпредметної інтеграції; зясували сутність поняття "компетентнісний підхід"; ознайомилися з методологічними конструкціями сингапурської педагогіки.

педагогічний тренінг

12 червня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Багатопрофільний центр професійно-технічної орсвіти» відбувся педагогічний тренінг «Шляхи реалізації моделі «перевернутий клас» в освітньому процесі». Учасниками заходу стали педагогічні працівники зазначеного закладу. Педагоги визначили сутнісні характеристики моделі "перевернутого уроку", форми і методи впровадження в освітній процес цієї моделі; спробували змоделювати власний урок засобами "перевернутого класу". 

27 мая 2019 г.

Травневі курси підвищення кваліфікації викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки


З 13 по 24 травня 2019 року на базі комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради відбулися курси підвищення кваліфікації викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки ЗПТО Запорізького регіону. Педагоги поновили знання та збагатили власний досвід щодо впровадження в освітній процес ефективних методів мотивації навчальної діяльності; розробили дигітальні артефакти (анімації, інтерактивні презентації), виготовили лепбуки з теми "Світ професії". Отримали позитивні емоції під час майстер-класу з живописної техніки "Монотипія", якй провели викладачі ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище" Прокофєва Анжела Миколаївна, Прокофєв Євген Олександрович. Дякуємо педагогам-майстрам! Висловлюємо подяку директору вказаного закладу Кондратьєву Ігору Івановичу, заступнику директора з начально-методичної роботи Кулинич Олені Анатоліївні, викладачам Войтюк Тетяні Миколаївні та Житницькій Ганні Валеріївні за сприяння організації і проведенню методичнонасиченої педагогічної практики!

27 апреля 2019 г.

семінар "Освітні інструменти критичниго і креативного мислення"

24 квітня 2019 року на базі Державного навчального закладу  «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту» відбувся семінар "Освітні інструменти критичного і креативного мислення". У заході взяли участь педагогічні працівники ліцею. Педагоги озайомилися із сучасними освітніми інструментами щодо формування і розвитку в учнів критичного і креативного мислення, збагатили вітагений досвід з означеної проблеми. Дякуємо за співпрацю!
Фотоальбом

8 апреля 2019 г.

Тренінг "Міжпредметна інтеграція як умова реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі"

03 квітня 2019 року на базі Токмацького машинобудівного технікуму ЗНТУ відбувся тренінг "Міжпредметна ітеграція як умова реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі". У заході взяли участь 24 педагогічні працівники технікуму. Педагоги ознайомилися із сучасними підходами до організації освітнього процесу; сформували навчики проектування компетентнісно зорієнтованого навчального заняття; визначили і обгрунтували методи міжпредметної інтеграції; креативили щодо запровадження колаборативного і кооперативного навчання. Дякуємо за вибір і запрошення!!!


24 марта 2019 г.

Березневі курси вілбулися!

З 11 по 23 березня 2019 року викладачі предметів професійо-теоретичної підготовки здійснювали підвищення кваліфікації на базі комунального закладу "Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти" Запорізької обласної ради. Надзвичайно цікавою подією стала педагогічна практика, яка відбулася 21 березня на базі ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник". На початку заходу із словами привітання виступив директор закладу Базь Олександр Станіславович. Він розповів колегам історію училища, його напрямки діяльності та проблеми сьогодення. Слухачі ознайомилися з матеріальною базою училища та новоствореним навчально-практичним центром для підготовки операторів верстатів з програмним керуванням.  Усіх присутніх вразив сучасний гуртожиток, в якому мешкають понад 300 учнів. Гуртожиток є гордістю колективу, так як він був реанемований власними силами педагогічних та технічних працівників. У межах практики викладач Захаренко Ганна Степанівна презентувала свої авторські напрацювання щодо використання інноваційних форм та методів у процесі викладання предметів спеціальних дисциплін. Для викладачів-слухачів були презентовані педагогічні інновації: метод проектів, STEAM-технології, кейс-стаді, бінарні форми проведення уроків.
Фотоальбом

15 марта 2019 г.

Десята міжнародна виставка "Сучасні заклади освіти"


14  березня  2019  року  у  Київському  Палаці  дітей  та  юнацтва  відбулося урочисте відкриття Десятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та Дев’ятої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu» та нагородження переможців конкурсів «Лідер інновацій в освіті» та «Видатні наукові досягнення в освіті».
Організатор  виставки    Компанія  «Виставковий  Світ»  за  підтримки  та  участі  Міністерства  освіти  і  науки  України,  Національної  академії  педагогічних  наук України.
   Під час урочистого відкриття виставки присутніх привітали почесні гості та організатори.
Президент  НАПН  України  Василь  Григорович  Кремень відзначив надзвичайну важливість проведення міжнародних освітніх заходів в глобалізаційних умовах, що потребують формування інноваційної людини.
Співаковський Олександр Володимирович, Перший заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти оголосив звернення до учасників виставки Голови Верховної Ради України Парубія Андрія Володимировича.
Завалевський Юрій Іванович,  в.о. директора ДНУ «Інститут  модернізації змісту освіти» відзначив роль освіти у сьогоденні та майбутньому України й привітав усіх присутніх з початком роботи виставки.
З вітальними словами до присутніх звернулися Народні депутати України Курило Віталій Семенович та Кремінь Тарас Дмитрович.
 У відкритті виставки взяли участь Рудько Світлана Володимирівна – директор Компанії «Виставковий Світ» та Сокол Віталій Васильович – виконавчий директор освітянських заходів. 
Приємно, що Диплом ГРАН-ПРІ в номінації «Лідер міжнародної діяльності» отримав наш комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.
У перший день проведення Десятої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти» та Дев’ятої міжнародної виставки освіти за кордоном «World Edu» відбулося нагородження переможців конкурсу за  різними тематичними номінаціями.

Золотими медалями нагороджено:

·       Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) компенсуючого типу «Ромашка» № 10 управління освіти Енергодарської міської ради Запорізької області;
·       Спеціальний дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) №36 «Дзвіночок» Запорізької міської ради Запорізької області;
·       Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) компенсуючого типу «Посмішка Пізнайки» № 12 Енергодарської міської ради Запорізької області.
У номінації «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників у системі неперервної освіти»:
·       Комунальний заклад «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.
У номінації «STEM-навчання як освітній ресурс ХХІ століття»:
·       Комунальний заклад «Дніпрорудненська гімназія «Софія» - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Василівської районної ради Запорізької області.
У номінації «Соціалізація особистості в умовах сучасних викликів»:
·       Новогорівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Токмацької районної ради Запорізької області.
Срібними медалями нагороджено:

У номінації «Інтеграція ресурсів Державного стандарту та інноваційних практик у процесі реалізації наскрізних змістових ліній в освітньому середовищі»:
·       Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) компенсуючого типу «Золотий ключик» № 5 управління освіти Енергодарської міської ради Запорізької області;
·       Енергодарський навчально-виховний комплекс № 1 Енергодарської міської ради Запорізької області;
·       Мелітопольська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 23 Мелітопольської ради Запорізької області.
У номінації «Сучасний вектор розвитку інклюзивної освіти в Україні»:
·       Комунальний заклад «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Талант» Василівської районної ради Запорізької області.

У номінації «Розвиток професійної компетентності педагогічних працівників у системі неперервної освіти»:

·       Мелітопольський навчально-виховний комплекс № 16 Мелітопольської міської ради Запорізької області.

21 февраля 2019 г.

Обласний семінар викладачів іноземної мови

21.02.2019 р. на базі Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту відбувся обласний семінар "Проектування уроку в умовах компетентнісно-орієнтованого підходу до навчання", учасниками якого стали викладачі іноземної мови закладів професійної (професійно-технічної) освіти. В межах заходу учасники ознайомилися з моделями організації освітнього процесу; визначили власний підхід до організації навчання учнів; розглянули і опрацювали ефективні методи мотивації навчальної діяльності учнів.

24 января 2019 г.

Оголошення

Шановні колеги-освітяни Запорізької області! В квітні 2019 року Запорізький ОІППО відзначатиме своє 80-річчя. Цим опитуванням ми хотіли б дізнатись Вашу думку щодо ролі та значення нашого Інституту у Вашій професійній діяльності
Анкетування 

11 января 2019 г.

Семінар-практикум "Дизайн-мислення для створення інновацій в освітньому процесі"

10.01.2019 р. на базі "Запорізького центру професійно-технічної освіти водного транспорту" відбувся семінар-практикум "Дизайн-мислення для створення інновацій в освітньому процесі". Педагоги ознайомилися з основними складовими дизайн-мислення; визначили шляхи реалізації кожної з них в освітньому процесі ЗПТО; презентували  форми кооперативного і колаборативного навчання; окреслили можливості впровадження в освітній процес зарубіжних  ефективних освітніх практик.

тренінг "Шляхи реалізації моделі "перевернутий клас" в освітньому процесі"

09.01.2019 р. на базі ДНЗ "Запорізьке ВПУ "Моторобудівник" відбувся тренінг "Шляхи реалізації моделі "перевернутий клас" в освітньому процесі". Педагоги ознайомилися з перевагами організації осітнього процесу за моделю "перевернутий клас"; визначили сутнісні характеристики зазначеної моделі; розглянули форми і  методи впровадження "перевернутого навчання"; розробили алгоритм інтерактивного уроку з використанням моделі "перевернутий клас".

4 января 2019 г.

Тренінг "Міжпредметна інтеграція як умова реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі"

04.01.2019 р. на базі ДНЗ Запорізьке ВПУ "Моторобудівник" відбувся тренінг "Міжпредметна інтеграція як умова реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі". У заході взяли участь педагогічні працівники зазначеного закладу. Педагоги ознайомились з теоретичними основами та освітніми інструментами міжпредметної інтеграції; спробували реалізувати міжпредметну інтеграцію засобами сингапурської методики навчання; спроектували педагогічний процес за різними типами уроків.
Фотоальбом