30 ноября 2016 г.


 Співробітники кафедри андрагогіки взяли участь в ХІ Міжнародній науково-практичній конференції "Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору", яка відбулася 24-26 листопада 2016 року у м. Києві. 
Учасників конференції привітала Маноха Ірина, доктор психологічних наук, професор, директор Східно-Європейського Інституту Психології (Україна-Франція), - ініціатор та автор ідеї Міжнародного форуму.
Цікаву доповідь "Цінність як геном духовного універсуму особистості" презентував Бех Іван, доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України, Директор Інституту проблем виховання НАПН України, м. Київ. Польські науковці Войцех Сегень, Пауліна Сегень провели презентацію-превью "Робота пам'яті" як метод, який використовується в освітніх дослідженнях. Цікавий майстер-клас "Метафоричні асоціативні зображення як засіб розвитку креативності у студентів і натхнення викладачів" провела Вікторія Муромець, кандидат педагогічних наук, докторант Київського університету імені Бориса Гринченко. Дякуємо організаторам заходу за цікаву і плідну роботу!!!




7 ноября 2016 г.

01  листопада 2016 р. на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся І етап 
Всеукраїнського турніру з фінансової грамотності. У ньому взяли участь  сім команд: ліцей «Логос», 34 ліцей, ЗСШ № 100, гімназія № 5 м. Мелітополя, «Січовий колегіум, гімназія № 50 та ХНА. Перше місце посіла команда гімназії № 5 м. Мелітополя, друге місце розділили між собою ліцей «Логос» та 34 ліцей, ІІІ місце команда ЗСШ № 100.

Всім велика подяка!


6 ноября 2016 г.

З  17 по 28 жовтня 2016 року 
відбулися курси вчителів географії та економіки на базі м. Мелітополя в школі № 11. На високому методичному рівні  пройшла педагогічна практика в ЗНЗ № 4. Вчитель географії  Руденко Юлія Василівна показала майстер клас по створенню блогів.

2 ноября 2016 г.



27 жовтня 2016 року на базі Запорізького багатопрофільного ліцею № 62 проведено обласний науково-методичний семінар директорів навчальних закладів - членів творчої групи при КЗ “ЗОІППО” ЗОР «Науково-методичний супровід проектування та реалізації адаптивних систем післядипломної освіти в пошуково-дослідницькій діяльності педагогічного колективу ліцею».
        
  З вітальним словом до учасників семінару звернулась начальник територіального відділу освіти Дніпровського району Литовченко Яна Юріївна.

Презентувала Запорізький багатопрофільний ліцей  директор закладу Пархоменко Ірина  Володимирівна.

         Заступник директора з НВР Ломовацька Вікторія Василівна виступила з доповіддю про науково-методичний супровід проектування та реалізації розвитку професійної компетентності педагогічних працівників ліцею в                             міжатестаційний період.

         Заступник директора з НВР Кучеренко Тетяна Любомирівна ознайомила учасників семінару з досвідом науково-методичного супроводу пошуково-дослідницької діяльності педагогічного колективу ліцею.

         Завідуюча шкільною бібліотекою Дубовик Тетяна Вікторівна розповіла про роль шкільної бібліотеки в професійному розвитку та становленні особистості вчителя. 

         Учасники семінару взяли участь у коучинг-сесії «Мотивація професійного розвитку педагогів як фактор підвищення ефективності освітнього процесу», яку провела практичний психолог ліцею  Григор Марія Дмитрівна.

         Організатори семінару отримали схвальні відгуки про цей захід від його учасників.











9 октября 2016 г.


Міжнародні дні освіти дорослих в Україні:
Запорізька область прийняла естафету міжнародної акції

Співробітники кафедри взяли участь у Міжнародних днях освіти в Запорізькій області.




Звертаємо увагу!
 Семінар для працівників ПТНЗ із проблемної теми "Андрагогічні засади створення гуманістичного освітнього середовища" відбудеться 20.10.2016 р. у форматі вебінару. Програмовий засіб СКАЙП (адреса в розділі "Контакт"). Початок роботи об 11.00. 
22 вересня 2016 року в Мелітополі на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників спецдисциплін викладачем Назаренко Іриною Петрівною для колег, з їх участю, було проведено урок-семінар на тему «Українські страви» з метою обміну досвідом.
Мета уроку: формувати уявлення колег про українську кухню, корисну для здоров’я; ознайомити  з народним традиційним харчуванням; вчити вибирати їжу корисну для здоров’я; розвивати усне мовлення, логічне мислення,  вміння висловлювати власну думку; виховувати, інтерес до українських народних традицій, культури і виховувати патріотизм.
Колеги попередньо провели дослідницьку і пошукову роботу, щодо підготовки до уроку. Семінар був розпочатий відео-загадкою, для того, щоб учасники самі змогли розгадати тему семінару. Урок-семінар супроводжувався презентацією. Викладач використовувала відео з власним майстер-класом, а також майстер-класом учнів. На уроці-семінарі учасники ділилися інформацією один з одним, згадували приказки, прислів’я з продуктами харчування і кожен з учасників був задіяний у обговоренні. Для закріплення нової теми і перевірки знань було використано слайд-завдання «Знайди зайве», відео-завдання, вирішувалися виробничі ситуації і ділилися корисними порадами. За результатами виконаних завдань було визначено кращих знавців українських страв. У кінці уроку-семінару учасники подякували один-одному за цікаву, плідну і корисну роботу.
Викладач Мелітопольського професійного ліцею залізничного транспорту  Залогін Олеександр Іванович презентував електронний підручник "Комплексно-методичне забезпечення теми: циліндровий комплект".


2 октября 2016 г.




Міжнародні дні освіти дорослих в Україні: Запорізька область прийняла   естафету міжнародної акції
6 – 8 жовтня 2016 р. у Запорізькій області відбудуться Міжнародні дні освіти дорослих, головна мета яких полягає у сприянні формуванню в українському суспільстві розуміння цінності освіти впродовж життя, особистісного й професійного саморозвитку людини. У межах заходу заплановано проведення Форуму «Освіта дорослих – регіональний розвиток: досвід, виклики, стратегії» (м. Запоріжжя), Міжнародної науково-практичної конференції «Освіта дорослих у контексті цивілізаційних змін: досвід, проблеми, перспективи» (м. Мелітополь), круглих столів з представниками органів місцевого самоврядування, роботодавцями регіону (м. Запоріжжя, м. Мелітополь),  виставки провайдерів освітніх послуг для дорослих Запорізької області (м. Мелітополь) та багато іншого. Особлива увага приділяється проведенню масштабної інформаційної кампанії з популяризації освіти упродовж життя та позиціювання Запорізької області як регіону, який навчається.
Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області проводять за сприяння Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Представництва DVV International в Україні,  Національної спілки журналістів України, Української асоціації освіти дорослих, Запорізької обласної державної адміністрації, виконавчого комітету Мелітопольської міської ради та інших установ та організацій.
До участі у заходах запрошуються всі бажаючі.
За додатковою інформацією звертатися: Озерова Тетяна – департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, тел. (061) 239-02-60, (061) 225-61-44.
Важливо знати. Ідея проведення Міжнародних днів освіти дорослих зародилася у 1992 році в Національному інституті безперервної освіти дорослих (NIACE) у Великобританії. На п'ятій конференції ЮНЕСКО в Гамбурзі в 1997 році біля двох тисяч представників міністерств освіти, урядових та неурядових організацій, фондів, дослідницьких центрів з усіх континентів рекомендували проведення Міжнародних днів освіти дорослих в усіх країнах світу. Починаючи з 2000-го року, Україна бере активну участь у цій міжнародній акції, що проходить у більш ніж 50 країнах по всьому світу.

2 июня 2016 г.

У Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної  освіти з 16 по 20 травня відбувся Тиждень науки. Разом з іншими кафедрами в  ньому взяли участь також викладачі кафедри андрагогіки. 
Семінари на тему «Сучасні підходи до економічної освіти вихователів та методистів ДНЗ» провели доценти Жадан Р.П. та Григоренко Г.І.
16 травня  - Запорізький педагогічний коледж
17 травня – ДНЗ № 274  м. Запоріжжя 
На семінарах були обговоренні питання безперервної економічної освіти (дитячий садок, школа, ВНЗ, післядипломна освіта).
Особлива увага приділялась економічній освіті в дошкільному навчальному закладі.
Були проведені фрагменти занять з окремих тем. Учасники семінару ознайомились з методичним посібником «Дошкільник у світі економіки» авт. Г.І.Григоренко, Р.П.Жадан.
Вихователі ДНЗ, викладачі і студенти коледжу подякували організаторам за цей захід і виявили бачення того, що економічна освіта може бути дуже корисною як для дітей, учнів,  так і для вихователів та вчителів України.

На базі Вільнянської гімназії "Світоч" Вільнянської районної ради Запорізької області провели науково-практичний семінар «Реалізація компетентнісного підходу в освітньому закладі»
доцент кафедри Присяжнюк Ю.С., старшимй викладач кафедри Бабкова О.О.. За результатами проведеного андрагогічного практикуму сформовані презентаційні матеріали щодо розвитку професійної компетентності вчителів в освітньому закладі; розроблено функціональну модель розвитку професійної компетентності вчителів у міжкурсовий період.

У межах Тижня науки для слухачів  курсів підвищення кваліфікації «Педагогічні працівники ПТНЗ» (майстри виробничого навчання) завідувачем кафедри, доцентом Приходько В.М. проведено 
 науково-теоретичний вебінар «Шляхи реалізації маніфесту освіти дорослих у ХХІ столітті».
Запрошуємо до перегляду презентаційних матеріалів.

24 апреля 2016 г.

Шановні колеги! 

Запрошуємо Вас до перегляду матеріалів вебінару "Форми і методи навчання дорослих: андрагогічний аспект", який відбувся 20 квітня 2016 р. в межах ІІ Міжнародної науково-практичної конференції  «Неперервна освіта нового сторіччя: досягнення та перспективи»